GMINA BIŁGORAJ
2016.09.26 15:29 | aktualizacja: 2016.09.26 15:32

Drugie zwycięstwo z rzędu

Piłkarze Olendra Sól odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu pokonując na własnym boisku Potok Sitno 3:1 (2:0). Po 7 kolejkach zajmują 9 miejsce w Klasie Okręgowej z dorobkiem 9 punktów.

d pierwszego gwizdka gospodarze starali się udowodnić, że zwycięstwo w Wożuczynie nie było przypadkowe. Już w 8 minucie objęli prowadzenie za sprawą akcji przeprowadzonej przez Łukasza Kniazia i Jana Ciosa. Ten pierwszy zagrał prostopadłą piłkę między stoperów Potoka do wychodzącego na czystą pozycję Jana Ciosa. Grający trener Olendra nie zmarnował okazji i z okolic 16 metra strzałem lewą nogą pokonał Łukasza Senia. Świetny początek dodał gospodarzom pewności siebie. Czego jednak brakowało? Skuteczności... Najpierw Łukasz Kniaź po dośrodkowaniu Pawła Muzyki próbował strzałem "nożycami" pokonać bramkarza gości. Potem niewiele zabrakło Mateuszowi Chorębale, aby będąc w polu bramkowym wykończyć akcję zespołu. Kolejna sytuacja i znowu Łukasz Kniaź, któremu zabrakło zdecydowania w polu karnym. Kolejna zmarnowana sytuacja należała do Piotra Kmiecia. W sytaucji sam na sam z bramkarzem uderzył minimalnie niecelenie obok "długiego" słupka. Goście dwukrotnie w pierwszej połowie zagrozili bramce Adama Wocha. Najpierw groźny kontratak próbował wykończyć Patryk Samulak, ale minimalnie uderzył obok słupka. Następnie Rafał Kiecana główkował tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy. Co się nie udało Olendrowi wcześniej, udało się pod koniec pierwszej połowy. Z prezentu bramkarza gości skorzystał Jan Cios. W 43 minucie piłkę w pole karne dośrodkował Grzegorz Cios. Łukasz Seń tak niefortunnie łapał piłkę, że ta wyleciała mu z rąk. Niezdecydowanie obrońcy wykorzystał grający trener Olendra i z najbliższej odległości skierował piłkę głową do bramki.

W drugiej połowie goście potwierdzili to co wynikało ze statystyk, tzn. że bramki strzelają w drugich połowach spotkań (na 14 bramek aż 13 strzelali po przerwie). Zdecydowanie starali się zaatakować gospodarzy i odrobić straty. Jednak w 57 minucie zostali skarceni przez Pawła Muzykę. Przejął on na prawej stronie boiska wybitą piłkę, "zszedł" z nią do środka mijając obrońców gości i z okolic 14 metra pokonał Łukasza Senia. W 61 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Długie zagranie przyjął Patryk Samulak, który pomimo atakującego go obrońcy i wychodzącego z bramki Adama Wocha zdołał umieścić piłkę w siatce bramki gospodarzy. Goście po zdobytej bramce "odsłonili się", starając się doprowadzić do wyrównania. Olender gdyby był skuteczniejszy, podwyższyłby wynik. Najpierw świetnej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Kniaź. Piłkę zagraną na wolne pole przejął Piotr Kmieć, który ruszył z nią w kierunku bramki gości. Zagrał wzdłuż linii 11 metra do nadbiegającego Łukasza Kniazia, który jednak nie wykorzystał okazji. W sytuacji sam na sam skutecznością nie popisał się również wprowadzony na boisko Dawid Muzyka. Pomimo licznych okazji wynik nie uległ zmianie.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla upamiętnienia śp. Janiny Buczek, mamy naszego kolegi klubowego Dariusza Buczka.

Debiut w tym sezonie zaliczył Patryk Chorębała, który wrócił do zespołu po pobycie za granicą. W 65 minucie zmienił on swojego młodszego brata Mateusza. Cieszy zwycięstwo, cieszy dobra gra zespołu, cieszą liczne okazje bramkowe, mniej cieszy skuteczność. Trzy bramki zaaplikowane gościom to najmniejszy wymiar kary dla piłkarzy z Sitna. Czy forma zostanie podtrzymana? Zobaczymy w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 w starciu z Igrosem w Krasnobrodzie. Olender Sól - Potok Sitno 3:1 1:0 Jan Cios - 8' 2:0 Jan Cios - 43' 3:0 Paweł Muzyka - 57' 3:1 Patryk Samulak - 61' Olender - Woch - Patryk Przytuła, Kiełbasa, G. Cios, Olszówka - P. Muzyka, Rój, Kniaź, Kmieć (90 - Bury), M. Chorębała (65 - P. Chorębała) - J. Cios (70 - D. Muzyka) Potok - Seń - Bilik, Drozdowski, Kiecana, Kozyra, Kulas, Łepak (80 - Naklicki), Misztal, Pawliszak (70 - Główka), Pyś, Samulak Żółte kartki: M. Chorębała (46'), Kmieć (89') - Drozdowski (50') Sędziowali: Ostrowski (główny), Swacha, Szczurek

Red.
Red. dodany 26 września 2016

Odsłon: 2629

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 14:42 Biłgoraj
Biłgoraj zaświecił na niebiesko
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w piątek, godzina 18:07 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na ul. Długiej
dzisiaj, 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w piątek, godzina 15:58 Łukowa
Gołym okiem widać zaawansowanie prac przy jednej z najważniejszych powiatowych inwestycji
w czwartek, godzina 10:23 Biłgoraj
Oświadczenie prezesa PGK ws. możliwych nieprawidłowości w oczyszczalni ścieków
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?